Czwarte laboratorium Wiktora. Od zabawy do nauki

License Type
Creative commons license
CC BY-NC 4.0
Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)

Abstract

Dzieci kochają efektowne sztuczki. Te, które znalazły się w tej książeczce nie wymagają wiele. Wystarczy zapał i to, co mamy w domu. Proponuję zabawę dla dzieci, rodziców i dziadków. Dzięki tym sztuczkom najmłodsi poznają podstawy fizyki. Będą obserwować zjawiska, wymyślać ich nowe wersje, próbować innych, jeszcze ciekawszych rozwiązań. Ta książeczka to zachęta i przypomnienie najprostszych doświadczeń fizycznych. Dorośli mogą pamiętać je z dawnych lat. Były wspaniałe. Do takiej "nauki" dzieci na ogół nie trzeba zachęcać. A dzięki znajomości fizyki, ich przyszłe życie będzie łatwiejsze. Lepiej będą rozumiały świat. Życzę wszystkim "sztukmistrzom", eksperymentatorom oraz odkrywcom radości i dumy z przeprowadzonych eksperymentów.

Citation

Sponsorship: